Forum 16 Bydgoskiej Żeglarskiej Drużyny Harcerskiej

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-08-28 18:49:51

mgła

Moderator

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 223
Punktów :   16 
WWW

HEJ, ŻEGLUJŻE ŻEGLARZU CAŁĄ NOCKĘ PO MORZU...

CO SĄDZICIE O REJSACH DOOKOŁA ŚWIATA?
CZY SAMOTNIE DOOKOŁA ŚWIATA MOŻE POŻEGLOWAĆ 13-TO LETNIA DZIEWCZYNKA LUB CHŁOPIEC W TYM SAMYM WIEKU?
CZY TO ŻEBY POŻEGLOWAĆ SAMOTNIE DOOKOŁA ŚWIATA ZALEŻY OD PŁCI CZY OD WIEKU CZY MOŻE JESZCZE OD JAKIEGOŚ INNEGO CZYNNIKA?

Ta Holenderka - 13-to letnia dziewczynka nie połynie dookoła świata samotnie - tak postanowił sąd w Holandii mimo, że rodzice dziewczynki wyrazili zgodę...
A, Wy jak sądzicie? Czy nalezy spełniać swoje marzenia?

Offline

 

#2 2009-08-29 18:57:03

bpatusia

Zielony sznur

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2009-02-14
Posty: 8
Punktów :   

Re: HEJ, ŻEGLUJŻE ŻEGLARZU CAŁĄ NOCKĘ PO MORZU...

Przecież to jeszcze dziecko. Dziwi mnie zachowanie rodziców, że wyrazili zgodę na to żeby sama popłynęła i przerwała szkołę. Owszem fajnie jest sobie opłynąć świat i marzenia są po to żeby je spełniać. Jeśli już, to wydaje mi się że ta dziewczynka skoro tak bardzo chce żeglować to powinna płynąć z kimś dorosłym i przede wszystkim doświadczonym.


Czuwaj!
przyboczna
Patrycja Balina HO

Offline

 

#3 2009-08-30 14:02:14

 konrad

Zielony sznur

Call me!
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 285
Punktów :   10 

Re: HEJ, ŻEGLUJŻE ŻEGLARZU CAŁĄ NOCKĘ PO MORZU...

ludzie powinni spełniać swoje marzenia (tylko dobre) bez względu na wiek


Czuwaj!
przyboczny
Żeglarz jachtowy
ćwik Konrad Podgóreczny
Płyniesz po zwycięstwo, droga jest długa, ale jak bieg ukończysz, to będziesz chciał płynąć dalej...

Offline

 

#4 2009-09-01 21:37:42

 drużynowy

Administrator

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 574
Punktów :   
WWW

Re: HEJ, ŻEGLUJŻE ŻEGLARZU CAŁĄ NOCKĘ PO MORZU...

Edukację można realizować na wiele sposobów. Dzieci z australijskiego interioru nie chodzą do szkoły tak jak w innych częściach świata, a uczą się przez CB radio i przez internet. Zatem co stoi na przeszkodzie, aby ta dziewczynka realizowała obowiązek szkolny na środku oceanu np. za pomocą telefonu satelitarnego czy internetu.
Nie znam tematu, ale myślę, że nie jest to dziewczynka bez żadnego morskiego doświadczenia. W końcu Holendrzy mają bogatą w tej materii tradycję.
Mnie zastanawia coś diametralnie innego: skąd  jakaś idiotyczna decyzja sądu, przy zgodnym oświadczeniu rodziców. Ktoś życzliwy podłożył jej nogę?


Czuwaj!
drużynowy
phm. Andrzej Podgóreczny HR

Weź scyzoryk, kozik lub finkę i wystrugaj igłę kompasu z kawałka kory z pierwszego lepszego drzewa.
Jeśli z całego serca zapragniesz znaleźć właściwą drogę - ta igła z całą pewnością wskaże Tobie dobry kierunek.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.smlzl.pun.pl www.forumgothic.pun.pl www.bw2012.pun.pl www.musketeers.pun.pl www.telefonypomocy.pun.pl